Detské izby

Zobrazujeme všetky produkty z kategórie Detské izby, ak hľadáte konkrétnu vlastnosť, vyberte si podkategóriu:
Pre dievča
Pre chlapca
Študentské
Sektorové
LORENTO BIELA detská izba
Veľmi obľúbená moderná sektorová detská izba vo farebnom prevedení: biely briliant / dub nash.
GUMI detská izba
Detská izba svojím decentným dizajnom vyhovuje všetkým školopovinným deťom.
MIX detská izba
Detská izba pre chlapca aj detská izba pre dievča. MIX je moderný detský či študentský sektorový nábytok s viacerými voliteľnými komponentmi. Zariaďte modernú detskú izbu v jednej z troch zaujímavých farebných kombinácií.
BRUNO detská izba
Moderný detský či študentský sektorový nábytok s viacerými voliteľnými komponentmi.
TOMMY detská izba
Moderný detský či študentský sektorový nábytok s viacerými voliteľnými komponentmi.
LORENTO detská izba
Veľmi obľúbená moderná sektorová detská izba v 2 farebných prevedeniach.
FUTURO detská izba
Kvalitná detská a študentská sektorová izba v 3 farebných prevedeniach.
NEMO detská izba
Moderná sektorová detská alebo študentská izba v 5 farebných prevedeniach.
POLA detská izba
Kvalitná moderná detská sektorová izba pre tie najmenšie detičky.
Truhlica na hračky Inga + drawing
Praktická truhlica na hračky, či iné drobnosti v rôznych motívoch.
Cena vrátane DPH
75,00 EUR
Truhlica na hračky Daria + drawing
Praktická truhlica na hračky, či iné drobnosti v rôznych motívoch.
Cena vrátane DPH
59,00 EUR
NANO detská izba
Moderný detský či študentský sektorový nábytok s viacerými voliteľnými komponentmi.
COMO detská izba
Moderný detský či študentský sektorový nábytok s viacerými voliteľnými komponentmi.
KOMI detská izba
Moderná sektorová detská a študentská izba v 2 farebných prevedeniach.
PLANET detská izba
Moderný detský či študentský sektorový nábytok s viacerými voliteľnými komponentmi.

Detské izby

Nábytok do detskej izby ma slúžiť deťom a nie deti nábytku. Rodičov by nemalo trápiť, ak dieťa ozdobí skriňu takmer umeleckým výtvorom alebo v zápale detskej hry dôjde k malému poškodeniu nábytku. Jednoducho deti dajú detskej izbe zabrať.

Pri výbere máme dve možnosti. Buď chceme v izbe dať do popredia nábytok – volíme výrazné farby alebo chceme zvýrazniť dekorácie – volíme nenápadný  jednofarebný nábytok. Zaujímavá je taktiež možnosť využiť viac farebných kombinácii na jednu detskú izbu pre dve deti a tým oddeliť časť pre chlapca a časť pre dievča alebo pre dvoch súrodencov.

Povinnou výbavou detskej izby je posteľ, skriňa na oblečenie a hračky, poličky, písací stolík a stolička. Deti najviac zaujíma odkladací priestor na hračky. Zaujímavým riešením sú výsuvné kontajnery na kolieskach, ktoré dopravia hračky na požadované miesto a po ukončení hrania sa zasunú na pôvodne miesto. Ozdobou skriniek sú výrazné úchytky, napríklad v tvare morských živočíchov, ktoré často slúžia ako vešiačiky na plyšové hračky. Deti využijú každý kúsok svojej izby. Skriňa musí ponúknuť priestor na vešanie a aj na ukladanie oblečenia do políc. Neoddeliteľnou súčasťou sú poličky a vitríny, pretože deti chcú mať svoje obľúbené hračky na očiach a nie zavreté v skrini. S hračkou, ktorá je na očiach, sa ľahšie pochváli kamarátom. Pomer medzi otvorenými a uzavretými časťami by mal byť vyvážený.

Posteľ je často súčasťou ponuky detského sektorového nábytku a dokupuje sa osobitne k detskej stene. Posteľ musí mať bezpečné hrany. Pod posteľou nájdete odkladací priestor na periny, alebo zásuvky na odkladanie hračiek. Tento priestor je často „zneužívaný“ na skladanie puzzle. Nedokončenú skladačku zasunieme pod posteľ a pokračujeme na druhý deň. Pri voľbe matraca máme dve možnosti. Prvou voľbou je často „odvykací“ matrac. Namiesto drahšieho ortopedického matraca postačuje lacnejšia náhrada v podobe molitanového matraca, ktorá sa v prípade nočnej nehody ľahšie udržiava. Keď dieťa vyrastie je vhodný ortopedický matrac. Lacnejším variantom je čalúnená posteľ už s matracom. Čalúnená posteľ ponúka široký výber poťahových látok, čo ešte viac spestrí alebo doladí detskú izbu. Ak je miesta málo, pomôže poschodová alebo vysúvacia posteľ. Výsuvná časť poskytuje rovnakú kvalitu spánku ako statická časť. Ak to priestor dovoľuje je lepšie zvoliť výsuvnú posteľ. V letných mesiacoch je hore na poschodovej posteli ťažší vzduch. Výsuvná posteľ je vhodná aj pre prenocovanie príležitostných návštev. Ak je izba menšia a potreba postelí väčšia tak poschodová posteľ je jednoznačná voľba. Trendom tínedžerov je kúpa širokej postele – na leňošenie, chatovanie na notebooku a aj na učenie. Jedná sa o takzvané „jeden a polky“ - šírka 110 až 140 cm. Vyššia posteľ ponúka viac úložného priestoru ale výška postele musí byť adekvátna veku. Dieťa musí vedieť na posteľ bezpečne vyjsť a zísť.

Malý priestor sa dá vyriešiť aj vyvýšenou posteľou, ktorá pod sebou ponúka priestor na hranie. Treba zvážiť, či je to vhodné riešenie – nutnosť chodiť po schodoch, vyššie = dusnejšie, málo svetla pod posteľou. Stolík pod posteľou je v tme a vyžaduje prisvietenie aj počas dňa.

Pri sektorovom nábytku je často možnosť zvoliť aj počítačový stolík, ktorý ma miesto pre PC skrinku a klávesnicu.
Každú detskú izbu dopĺňa stolička so zaujímavým funkčným dizajnom. Zohľadňuje sa výška dieťaťa a dĺžka sedenia. Polohovateľne a nastaviteľne.

Detský nábytok má bezpečné hrany a povrchovú úpravu, ktorá nie je zdraviu škodlivá – je bezpečná pre deti. Všetok nábytok spĺňa prísne normy pre detský nábytok.