Sedacie súpravy

Zobrazujeme všetky produkty z kategórie Sedacie súpravy, ak hľadáte konkrétnu vlastnosť, vyberte si podkategóriu:
Rohové
Rozkladacie
S úložným priestorom
Bez úložného priestoru
Moderné
Rustikálne
Kožené
Čalúnené
Súpravy 3+2+1
Súpravy 3+1+1
Systémové
V tvare U
Sedacia súprava Torrense + taburetka
Moderná kvalitná rohová pevná sedacia súprava s taburetkou na vysokým kovových nožičkách. Sedacia súprava má posuvné opierky, vďaka čomu si nastavíte hĺbku sedu.
Cena vrátane DPH
1 310,00 EUR
Sedacia súprava Miko
Moderná rohová sedacia súprava na plastových nožičkách. Poďte si pozrieť vzorkovníky látok. Sedacia súprava je bez rozkladania a úložného priestoru.
Cena vrátane DPH
689,00 EUR
Sedacia súprava Hugo 3+2+1
Jednoduchá pevná sedacia súprava 3+2+1 na vyšších nožičkách s možnosťou výberu farebného prevedenia.
Cena vrátane DPH
598,00 EUR
Sedacia súprava Lotus
Moderná rohová rozkladacia sedacia súprava s úložným priestorom a polohovateľnými opierkami hlavy.
Cena vrátane DPH
909,00 EUR
Sedacia súprava Anton Expres
Moderná kvalitná rohová rozkladacia sedacia súprava s úložným priestorom a polohovateľnými opierkami hlavy.
Expresné doručenie nábytku
Cena vrátane DPH
885,00 EUR
Sedacia súprava Giovanni
Moderná kvalitná rohová rozkladacia sedacia súprava v tvare U s úložným priestorom.
Expresné doručenie nábytku
Cena vrátane DPH
936,00 EUR
Sedacia súprava Milton
Moderná rohová rozkladacia sedacia súprava s úložným priestorom a možnosťou výberu farebného prevedenia.
Expresné doručenie nábytku
Cena vrátane DPH
589,00 EUR
Sedacia súprava Soho
Luxusne pôsobiaca rozkladacia sedacia súprava v modernom a elegantnom prevedení. Sedacia súprava má úložný priestor. Na výber sú rôzne poťahové látky.
Cena vrátane DPH
959,00 EUR
Sedacia súprava Baloo
Rohová rozkladacia sedacia súprava s prešívaným sedákom a vankúšmi. Toto jej dodáva zaujímavý a moderný vzhľad. Na výber sú rôzne poťahové látky.
Cena vrátane DPH
959,00 EUR
Sedacia súprava Inferne
Moderná kvalitná rozkladacia sedacia súprava s úložným priestorom a polohovateľnými opierkami hlavy. Na výber je množstvo poťahových látok.
Cena vrátane DPH
1 423,00 EUR
Sedacia súprava Laurence
Moderná rohová rozkladacia sedacia súprava s úložným priestorom na vysokých kovových nožičkách.
Cena vrátane DPH
1 045,00 EUR
Sedacia súprava Allora
Moderná rohová rozkladacia sedacia súprava v krásnom dizajne. Na výber sú rôzne poťahové látky.
Cena vrátane DPH
759,00 EUR
Sedacia súprava Corner 250
Moderná kvalitná rozkladacia sedacia súprava s úložným priestorom na vysokých drevených nožičkách.
Cena vrátane DPH
519,00 EUR
Sedacia súprava Corner 270
Moderná kvalitná rozkladacia sedacia súprava s úložným priestorom a polohovateľnými opierkami hlavy.
Cena vrátane DPH
799,00 EUR
Sedacia súprava Corner 271
Moderná kvalitná rozkladacia sedacia súprava s úložným priestorom a polohovateľnými opierkami hlavy.
Cena vrátane DPH
799,00 EUR

Sedacie súpravy

Sedacia súprava je neodmysliteľnou súčasťou každej domácnosti. Výber sedacej súpravy sa môže zdať ako hľadanie kompromisu medzi vzhľadom, pohodlím a cenou. Nie je to tak. Dnešná ponuka sedacích súprav je tak široká, že každý si nájde tú svoju. Pri výbere sedacej súpravy treba zvážiť štýl celého interiéru, veľkosť sedacej súpravy, účelovosť (rozťahovanie, odkladací priestor), farbu, materiál a rozloženie (rohová, s kreslami, s taburetkami).

Štýl sedačky rozlišujeme klasický, moderný a rustikálny. Sedacia súprava svojim dizajnom dotvára a podčiarkuje celý interiér. Je dominantnou časťou celého interiéru. Klasická sedacia súprava sa vyznačuje vysokou opierkou, krátkym sedom, prešívaním a farebnosťou. Väčšinou je doplnená kreslom. Nožičky sú drevené. Je jednofarebná alebo so vzorom. Má krátky sed - príjemne sa na nej sedí, dá sa dobre oprieť, ale nedá sa na nej „rozvaliť“. Klasické sedačky sa hodia do miestnosti pre návštevy. Moderné sedacie súpravy sú jednofarebné, najčastejšie biela alebo čierna, moderný je kontrast svetlej a tmavej. Vzorované sú len vankúše a doplnky. Znakom je nízka opierka, dlhší (hlbší) sed, hranaté tvary  a chrómované alebo drevene nožičky. Horšie sa na sedačke sedí, ale dobre sa dá na ňu „rozvaliť“. Široký sed poskytuje dosť miesta aj na prenocovanie. Moderné sedacie súpravy sú vhodné pre svoju pohodlnosť pred televízor. Doplnené sú taburetkou, nie kreslom. Taburetka je dobrá ako podnožka na predĺženie niektorej časti alebo ako samostatné sedenie. Taburetky pôsobia v miestnosti jemne a nezaberajú veľa miesta. Rustikálny štýl je v hnedej koži doplnený drevenými ornamentmi na podrúčkach. Pôsobia robustne a honosne. Dôležité je, aby farba dreva ladila s nábytkom v interiéri. Používajú sa len do veľkých miestností, napríklad prijímacích kancelárií. Je príjemná na sedenie v sede a je doplnená robustnými kreslami. Majú mäkké pružinové sedenie.

Sedaciu súpravu nikdy nekupujeme od oka. Je dôležité najprv premerať izbu a overiť si rozmery sedačky. Pri sedačkách platí optický klam. Zdá sa malá, ale po príchode domov sa len tak tak zmestí do miestnosti. Pre veľký interiér sa hodí veľká sedacia súprava. Na rohovú sedačku s taburetkou sa zmestí veľa ľudí. 3+1+1 je pre 5 osôb. Sedacie súpravy sú balené tak, aby sa zmestili a vymerali na každé poschodie. Štandardné sedacie súpravy sú prispôsobené na prepravu, aby sa s nimi dobre manipulovalo ( sú zložené z 2-3 častí ). Rohová sedačka má predurčený ľavý alebo pravý roh, alebo môže byť univerzálna, kde sa dá roh podľa potreby zameniť. Pri každej sedacej súprave je v popise uvedené ľavé alebo pravé prevedenie sedačky na ilustračnom obrázku. Pri objednávke je pre určenie prevedenia rozhodujúci práve popis s obrázkom.

Niekedy prevládal názor, že pevná sedacia súprava bez rozkladania ponúka kvalitnejšie sedenie. Dnes doba pokročila a premyslený mechanizmus rozťahovania je zárukou pevného sedenia. Výrobcovia používajú niekoľko druhov rozťahovania. Jeden spôsob je vysunutie spodnej časti spod sedačky, kde vyskočí epedo (systémom žabka), ktoré sa vyrovná sedacej časti. Vytvorí sa tak rovná pevná plocha. Tento mechanizmus nemá vo svojej časti úložný priestor. Ďalším spôsobom je rozťahovanie klik-klak. Sedacia časť sa vytiahne a potiahne opierku smerom dopredu. Opierka a sedák vytvoria spaciu plochu. Pod sedacou časťou sa nachádza úložný priestor. Ďalší spôsob je priloženie taburetky k sedacej časti. Taburetka sa zafixuje k sedačke zabezpečovacím mechanizmom proti posunutiu. Odkladací priestor je často aj v druhej časti sedačky, kde sa nadvihne oblúk sedacej časti. Rozkladacia sedacia súprava je pohodlným riešením pre všetkých členov rodiny. Po rozložení ponúka veľkú plochu pre všetkých členov rodiny na pohodlné sledovanie televízie.

Kostra každej sedacej súpravy je z dreva alebo z drevotrieskovej dosky. Výplň môže byt molitan, purpena alebo pružina. Povrchová úprava môže byť koža, eko-koža alebo látka – šenil (tkaná látka), alebo antara – má efekt brúsenej kože. Koža sa ľahko udržiava, pôsobí draho, štýlovo a honosne. Koža nesaje vodu, preto v lete počas horúcich dní pri priamom styku s ľudskou pokožkou môže pôsobiť lepivo. Napriek tomu koža je koža. Je to prírodný materiál trvácny a nadčasový. Koženou sedačkou sa nič nepokazí, kupuje sa na roky. Eko-koža má efekt kože a nízku cenu. Najmodernejšie sedačky sa vyrábajú aj z eko-kože. Ak sa sedačka stane nemodernou, alebo nás omrzí, tak nie je ťažké sa s ňou rozlúčiť. Látka býva často správnou voľbou s ohľadom na trvácnosť a cenu. Látka sa nelepí ani nepraská. Poťahové látky sú odolné a tým aj určené na každodenné používanie. Látky s efektom kože sú veľmi príjemné na dotyk a dobre sa udržiavajú. Napríklad miesto popísané fixkou alebo perom stačí pretrieť navlhčenou handričkou a je po problém.

Sedačky môžu byť priestorové alebo k stene. Ak plánujeme sedačku umiestniť do priestoru musíme sa uistiť, či je k tomu určená. Musí mať opracovanú a očalúnenú zadnú časť.
Farbu treba prispôsobiť interiéru, ale aj praktickosti. Rodina s tromi malými deťmi si nekúpi bielu látkovú sedaciu súpravu. Farba sedačky sa kombinuje k stenám, ku kobercu a k dekoračným doplnkom. S nábytkom tvorí rovnaký štýl ale farebnosť ladí s doplnkami.

Sedacie súpravy majú rôzne vyhotovenia. Rozoznávame rovný dvoj alebo troj sed, tvar písmena L alebo U. Niektoré sedacie súpravy sú doplnené o výsuvné opierky na hlavu, polohovateľné operadlo alebo výsuvnú časť na podoprenie nôh.

To akú sedaciu súpravu si nakoniec zvolíme je len na nás. Sedačka je pre nás, my ju budeme využívať preto sa musí páčiť hlavne nám. Preto nie je pravidlom, že čím je sedačka drahšia, tým budeme spokojnejší. Často krát nám bude viac vyhovovať lacnejšia sedacia súprava...