Sedacie súpravy

Zobrazujeme všetky produkty z kategórie Sedacie súpravy, ak hľadáte konkrétnu vlastnosť, vyberte si podkategóriu:
Rohové
Rozkladacie
S úložným priestorom
Bez úložného priestoru
Moderné
Rustikálne
Kožené
Čalúnené
Súpravy 3+2+1
Súpravy 3+1+1
Systémové
V tvare U
Sedacia súprava Ricardo - AKCIA
Moderná pohodlná kvalitná rohová sedacia súprava na kovových nožičkách vo farebnom prevedení: Sawana 80 (modrá).
-10%
Cena vrátane DPH
839,00 EUR
755,00 EUR
Sedacia súprava Grayson
Elegantná kvalitná rohová rozkladacia sedacia súprava na vysokých kovových nožičkách.
Expresné doručenie nábytku
Cena vrátane DPH
909,00 EUR
Sedacia súprava Roberto
Moderná rohová sedacia súprava s vankúšmi v 3 farebných prevedeniach. Roberto je zaujímavá prešívaná sedacia súprava.
Expresné doručenie nábytku
Cena vrátane DPH
519,00 EUR
Sedacia súprava Asgard 3+1
Štýlová rozkladacia sedacia súprava 3+1 s úložným priestorom na drevených nožičkách.
Expresné doručenie nábytku
Cena vrátane DPH
729,00 EUR
Sedacia súprava Damario U
Moderná priestranná rozkladacia sedacia súprava v tvare U, to je sedacia súprava Damario U. Vyberte si poťahovú látku alebo kombináciu poťahových látok.
Expresné doručenie nábytku
Cena vrátane DPH
789,00 EUR
Sedacia súprava Gino
Malá rohová sedacia súprava Gino je rohová rozkladacia súprava s úložným priestorom v 4 farebných prevedeniach.
Expresné doručenie nábytku
Cena vrátane DPH
279,00 EUR
Sedacia súprava Lord roh
Kvalitná rohová rozkladacia sedacia súprava s úložným priestorom v rôznych farebných prevedeniach.
Expresné doručenie nábytku
Cena vrátane DPH
715,00 EUR
Sedacia súprava Rodrigo
Moderná kvalitná rozkladacia sedacia súprava v tvare U s úložným priestorom a polohovateľnými opierkami. Poďte si pozrieť poťahové látky!
Expresné doručenie nábytku
Cena vrátane DPH
979,00 EUR
Sedacia súprava Anton
Moderná rohová rozkladacia sedacia súprava s úložným priestorom a polohovateľnými opierkami. Poďte sa pozrieť na poťahové látky!
Expresné doručenie nábytku
Cena vrátane DPH
709,00 EUR
Sedacia súprava Daver
Moderná rohová rozkladacia sedacia súprava s úložným priestorom.
Cena vrátane DPH
715,00 EUR
Sedacia súprava Alaskan
Moderná rohová rozkladacia sedacia súprava s 2 úložnými priestormi.
Cena vrátane DPH
819,00 EUR
Sedacia súprava Alaskan U
Moderná rozkladacia sedacia súprava v tvare U s 3 úložnými priestormi.
Cena vrátane DPH
1 209,00 EUR
Sedacia súprava Akita
Moderná rohová rozkladacia sedacia súprava s 2 úložnými priestormi.
Cena vrátane DPH
819,00 EUR
Sedacia súprava Akita U
Moderná rozkladacia sedacia súprava v tvare U s 3 úložnými priestormi.
Cena vrátane DPH
1 209,00 EUR
Sedacia súprava Montez
Elegantná kvalitná rozkladacia sedacia súprava v tvare U na vysokých kovových nožičkách.
Cena vrátane DPH
1 029,00 EUR

Sedacie súpravy

Sedacia súprava je neodmysliteľnou súčasťou každej domácnosti. Výber sedacej súpravy sa môže zdať ako hľadanie kompromisu medzi vzhľadom, pohodlím a cenou. Nie je to tak. Dnešná ponuka sedacích súprav je tak široká, že každý si nájde tú svoju. Pri výbere sedacej súpravy treba zvážiť štýl celého interiéru, veľkosť sedacej súpravy, účelovosť (rozťahovanie, odkladací priestor), farbu, materiál a rozloženie (rohová, s kreslami, s taburetkami).

Štýl sedačky rozlišujeme klasický, moderný a rustikálny. Sedacia súprava svojim dizajnom dotvára a podčiarkuje celý interiér. Je dominantnou časťou celého interiéru. Klasická sedacia súprava sa vyznačuje vysokou opierkou, krátkym sedom, prešívaním a farebnosťou. Väčšinou je doplnená kreslom. Nožičky sú drevené. Je jednofarebná alebo so vzorom. Má krátky sed - príjemne sa na nej sedí, dá sa dobre oprieť, ale nedá sa na nej „rozvaliť“. Klasické sedačky sa hodia do miestnosti pre návštevy. Moderné sedacie súpravy sú jednofarebné, najčastejšie biela alebo čierna, moderný je kontrast svetlej a tmavej. Vzorované sú len vankúše a doplnky. Znakom je nízka opierka, dlhší (hlbší) sed, hranaté tvary  a chrómované alebo drevene nožičky. Horšie sa na sedačke sedí, ale dobre sa dá na ňu „rozvaliť“. Široký sed poskytuje dosť miesta aj na prenocovanie. Moderné sedacie súpravy sú vhodné pre svoju pohodlnosť pred televízor. Doplnené sú taburetkou, nie kreslom. Taburetka je dobrá ako podnožka na predĺženie niektorej časti alebo ako samostatné sedenie. Taburetky pôsobia v miestnosti jemne a nezaberajú veľa miesta. Rustikálny štýl je v hnedej koži doplnený drevenými ornamentmi na podrúčkach. Pôsobia robustne a honosne. Dôležité je, aby farba dreva ladila s nábytkom v interiéri. Používajú sa len do veľkých miestností, napríklad prijímacích kancelárií. Je príjemná na sedenie v sede a je doplnená robustnými kreslami. Majú mäkké pružinové sedenie.

Sedaciu súpravu nikdy nekupujeme od oka. Je dôležité najprv premerať izbu a overiť si rozmery sedačky. Pri sedačkách platí optický klam. Zdá sa malá, ale po príchode domov sa len tak tak zmestí do miestnosti. Pre veľký interiér sa hodí veľká sedacia súprava. Na rohovú sedačku s taburetkou sa zmestí veľa ľudí. 3+1+1 je pre 5 osôb. Sedacie súpravy sú balené tak, aby sa zmestili a vymerali na každé poschodie. Štandardné sedacie súpravy sú prispôsobené na prepravu, aby sa s nimi dobre manipulovalo ( sú zložené z 2-3 častí ). Rohová sedačka má predurčený ľavý alebo pravý roh, alebo môže byť univerzálna, kde sa dá roh podľa potreby zameniť. Pri každej sedacej súprave je v popise uvedené ľavé alebo pravé prevedenie sedačky na ilustračnom obrázku. Pri objednávke je pre určenie prevedenia rozhodujúci práve popis s obrázkom.

Niekedy prevládal názor, že pevná sedacia súprava bez rozkladania ponúka kvalitnejšie sedenie. Dnes doba pokročila a premyslený mechanizmus rozťahovania je zárukou pevného sedenia. Výrobcovia používajú niekoľko druhov rozťahovania. Jeden spôsob je vysunutie spodnej časti spod sedačky, kde vyskočí epedo (systémom žabka), ktoré sa vyrovná sedacej časti. Vytvorí sa tak rovná pevná plocha. Tento mechanizmus nemá vo svojej časti úložný priestor. Ďalším spôsobom je rozťahovanie klik-klak. Sedacia časť sa vytiahne a potiahne opierku smerom dopredu. Opierka a sedák vytvoria spaciu plochu. Pod sedacou časťou sa nachádza úložný priestor. Ďalší spôsob je priloženie taburetky k sedacej časti. Taburetka sa zafixuje k sedačke zabezpečovacím mechanizmom proti posunutiu. Odkladací priestor je často aj v druhej časti sedačky, kde sa nadvihne oblúk sedacej časti. Rozkladacia sedacia súprava je pohodlným riešením pre všetkých členov rodiny. Po rozložení ponúka veľkú plochu pre všetkých členov rodiny na pohodlné sledovanie televízie.

Kostra každej sedacej súpravy je z dreva alebo z drevotrieskovej dosky. Výplň môže byt molitan, purpena alebo pružina. Povrchová úprava môže byť koža, eko-koža alebo látka – šenil (tkaná látka), alebo antara – má efekt brúsenej kože. Koža sa ľahko udržiava, pôsobí draho, štýlovo a honosne. Koža nesaje vodu, preto v lete počas horúcich dní pri priamom styku s ľudskou pokožkou môže pôsobiť lepivo. Napriek tomu koža je koža. Je to prírodný materiál trvácny a nadčasový. Koženou sedačkou sa nič nepokazí, kupuje sa na roky. Eko-koža má efekt kože a nízku cenu. Najmodernejšie sedačky sa vyrábajú aj z eko-kože. Ak sa sedačka stane nemodernou, alebo nás omrzí, tak nie je ťažké sa s ňou rozlúčiť. Látka býva často správnou voľbou s ohľadom na trvácnosť a cenu. Látka sa nelepí ani nepraská. Poťahové látky sú odolné a tým aj určené na každodenné používanie. Látky s efektom kože sú veľmi príjemné na dotyk a dobre sa udržiavajú. Napríklad miesto popísané fixkou alebo perom stačí pretrieť navlhčenou handričkou a je po problém.

Sedačky môžu byť priestorové alebo k stene. Ak plánujeme sedačku umiestniť do priestoru musíme sa uistiť, či je k tomu určená. Musí mať opracovanú a očalúnenú zadnú časť.
Farbu treba prispôsobiť interiéru, ale aj praktickosti. Rodina s tromi malými deťmi si nekúpi bielu látkovú sedaciu súpravu. Farba sedačky sa kombinuje k stenám, ku kobercu a k dekoračným doplnkom. S nábytkom tvorí rovnaký štýl ale farebnosť ladí s doplnkami.

Sedacie súpravy majú rôzne vyhotovenia. Rozoznávame rovný dvoj alebo troj sed, tvar písmena L alebo U. Niektoré sedacie súpravy sú doplnené o výsuvné opierky na hlavu, polohovateľné operadlo alebo výsuvnú časť na podoprenie nôh.

To akú sedaciu súpravu si nakoniec zvolíme je len na nás. Sedačka je pre nás, my ju budeme využívať preto sa musí páčiť hlavne nám. Preto nie je pravidlom, že čím je sedačka drahšia, tým budeme spokojnejší. Často krát nám bude viac vyhovovať lacnejšia sedacia súprava...