Matrace

Zobrazujeme všetky produkty z kategórie Matrace, ak hľadáte konkrétnu vlastnosť, vyberte si podkategóriu:
Ortopedické
Zdravotné
Antialergické
Detské
Molitanové
Pružinové
Penové
Sendvičové
Rozmer 80 cm / 200 cm
Rozmer 90 cm / 200 cm
Atypické rozmery
Matrac Dual Relax
Kvalitný matrac je vyrobený z ortopedickej peny vyššej tuhosti. Cena matraca sa mení podľa rozmeru.
Expresné doručenie nábytku
Cena vrátane DPH
155,00 EUR
Matrac Classic
Matrac je vyrobený zo studenej peny s vysokou priedušnosťou. Cena matraca sa mení podľa rozmeru.
Expresné doručenie nábytku
Cena vrátane DPH
109,00 EUR
Matrac Memory Duet 90x200 - AKCIA
Luxusný matrac, ktorý sa vynikajúco prispôsobuje Vášmu telu.
-23%
Cena vrátane DPH
285,00 EUR
219,00 EUR
Topper Extra 80/90
Praktický Topper vhodný pre manželské postele rady pre kvalitnejší a lepší spánok.
-20%
Expresné doručenie nábytku
Cena vrátane DPH
86,00 EUR
68,00 EUR
Topper Moni 90x200
Praktický Topper vhodný na jednolôžkové postele pre kvalitnejší a lepší spánok.
-40%
Expresné doručenie nábytku
Cena vrátane DPH
30,00 EUR
18,00 EUR
Vankúš Memory
Zdravotný anatomický vankúš Memory vyrobený za použitia najmodernejších látok.
Expresné doručenie nábytku
Cena vrátane DPH
55,00 EUR
Memory Topper
Matrac Memory Topper bol vyvinutý s cieľom zvýšiť komfort spánku, zlepšiť príliš tvrdý alebo nepríjemný povrch. Dostupný v rôznych rozmeroch.
Expresné doručenie nábytku
Cena vrátane DPH
95,00 EUR
Matrac Memory Duet
Luxusný matrac, ktorý sa vynikajúco prispôsobuje Vášmu telu. Cena matraca sa mení podľa rozmeru.
Expresné doručenie nábytku
Cena vrátane DPH
284,00 EUR
Matrac Thermoclima 7 zone
CASHMERE HD je prémiovým výrobkom patriacim do radu matracov pre tých, ktorí hľadajú pocit komfortu poskytovaný penou Memory HD a studenou penou HR.
Cena vrátane DPH
495,00 EUR
Matrac Cashmere HD
CASHMERE HD je prémiovým výrobkom patriacim do radu matracov pre tých, ktorí hľadajú pocit komfortu poskytovaný penou Memory HD a studenou penou HR.
Cena vrátane DPH
520,00 EUR
Matrac Memory Basic
Kvalitný partnerský penový matrac zo studenej peny AirPur s rôznymi tvrdosťami. Cena matraca sa mení podľa rozmeru.
Cena vrátane DPH
129,00 EUR
Matrac Memory Bamboo
Novovyvinutý ortopedický matrac vyššej kvality. Cena matraca sa mení podľa rozmeru.
Cena vrátane DPH
255,00 EUR
Matrac Medico
Ortopedický matrac luxusnej kategórie s výškou až 28 cm.
Cena vrátane DPH
349,00 EUR
Matrac Maestro
Matrac Maestro je matrac luxusnej kategórie pre najdokonalejší spánok. Výška matraca až 28 cm.
Cena vrátane DPH
469,00 EUR
Matrac Hard
Veľmi kvalitný ortopedický matrac, ktorý má matrac zo studenej, novo vyvinutej AirPur peny mimoriadne vysokej hustoty. Cena matraca sa mení podľa rozmeru.
Cena vrátane DPH
175,00 EUR

Matrace

Tí šťastnejší z nás venujú spánku aspoň tretinu dňa. Náš deň sa odvíja podľa toho ako sa vyspíme. Jedným z faktorov ovplyvňujúcich kvalitu spánku sú určite matrace. Na kvalitný ergonomický matrac si zvyknete rýchlo. Jeho kvalitu pochopíte a oceníte až keď sa u Vás stretne viac ľudí a nedostatok miesta na spanie Vás donúti vrátiť sa k starému matracu.


Matrace môžeme jednoducho rozdeliť na molitanové, pružinové a purpenové.


Molitan je materiál, ktorý je vyrábaný za tepla. Je vhodný pre nenáročných zákazníkov na príležitostné spanie. Napríklad na chalupy. Pre ľahkú údržbu sa často používa do detských postelí, kde pri malých deťoch môže počas spánku dôjsť k „nehode“ – dá sa ľahko vysušiť. Ak dieťa trochu vyrastie, tak je jednoduché ho vymeniť za ortopedický matrac. Svojou nízkou výškou je vhodný do poschodových postelí, kde  zbytočne neznižuje funkciu ochrannej dosky. Výška matraca je okolo 14cm. Je vhodný na pevný alebo lamelový rošt. Odporúčaná hmotnosť záťaže matraca je do 90kg.


Pružinový matrac sa dnes vyrába už len z kvalitných pružín. Pružiny v novodobých matracoch sú zabezpečené proti vŕzganiu a vystreľovaniu. Pružiny sú oddelené a navzájom sa nedotýkajú. Chránené sú vrstvou latexu alebo kokosovou doskou, ktorá sa prispôsobuje telu. Výška je okolo 18-19 cm. Zaraďujú sa medzi mäkké až stredne tvrdé. Vhodné sú do drevených a čalúnených postelí. Spolu s kovovou posteľou môže pružinový matrac vytvárať prostredie, ktoré nepraje spánku, preto je dobré túto kombináciu zvážiť. Niektoré modely pružinových matracov sú použiteľné aj do polohovateľných postelí.


Kvalitné ortopedické matrace sú z novodobej polyuretánovej peny alebo studenej HR peny – je tvarovo stála, má tvar včelieho plastu s viac ako dva a pol milióna kanálikmi, ktoré odvádzajú vzduch do okolitého priestoru. Purpenový matrac môžeme prirovnať k bielemu jogurtu. Tvorí základ a je dobrý. Všetky ostatné vylepšenia sú len ako prísada do jogurtu, ale stále je to ten dobrý jogurt. Je vhodný pre všetky vekové kategórie s hustotou peny od 30 do 45 kg/m3, čo zaručuje dlhú životnosť. Purpena sa prispôsobuje tvaru vašej chrbtice a je jej dobrou oporou počas spánku. Má vysoké ergonomické vlastnosti. Vhodný na pevný a lamelový rošt. Nosnosť matraca je až do 150kg. Výška je od 17 do 20 cm. Každý matrac je vhodný do polohovateľnej postele do 30 stupňov. Pre väčší uhol je potrebné vybrať príslušný matrac.


Sendvičový matrac je matrac zložený z purpeny a dodatočnej vrstvy nazývanej lenivá pena, pamäťová pena alebo memory pena. Pamäťová pena vytvorí po 5 minútach tlaku a tepla lôžko presne podľa chrbtice a dodáva tak ešte lepšiu oporu pre každého individuálne. Po zmene polohy sa pena vráti do svojej pôvodnej polohy a je pripravená na nové tvarovanie. Takýto matrac posilňuje relaxačné účinky spánku a je vhodný pre ľudí, ktorí požadujú komfort a pohodlie. Výška matraca je 14 cm purpena + 4 cm lenivá pena.
Zónový matrac je rozdelený na tri časti – hlava, trup a nohy. Každá časť má inú tvrdosť a tak matrac dokáže vytvoriť správnu oporu tela aj pri nerovnomernom zaťažení. Tvrdosť jednotlivých zón je možné zmeniť nastavením resp. odobratím zónových kolíkov. Nepravidelný povrch zónového matraca má masážne účinky počas spánku. Tlakom na vybrané miesta prekrvuje pokožku a zlepšuje krvný obeh.


Zaujímavou voľbou je matrac so zimnou a letnou stranou. Zimná strana obsahuje ovčiu vlnu - merino, ktorá má vynikajúcu tepelnú reguláciu a pôsobí hrejivo. Prispôsobuje sa telesnej teplote človeka a je priedušná. Jednoducho sa udržuje vďaka vysokej biologickej samočistiacej sile ovčej vlny. Letná strana má chladivú priedušnú úpravu.
Matrace sa dodávajú zabalené vo vákuovom obale. Matrac sa po rozbalení musí nechať odležať 24 hodín, aby nadobudol svoj tvar.


Poťah matraca je prevažne bavlna a polyester. Niektoré matrace majú odnímateľný poťah, ktorý v prípade potreby môžeme vyprať. Poťah matraca môže obsahovať aj karbónové vlákna, ktoré zabezpečujú ešte lepšiu reguláciu vlhkosti, pôsobia antibakteriálne a odvádzajú elektrostatický náboj. Ďalším vylepšením poťahu matraca je pridanie výťažku z aloe vera, ktorý pôsobí priaznivo na pokožku počas spánku. Užitočným prvkom poťahu je aj teflónová tkanina dupont. Je priedušná ale zároveň odolná voči tekutinám. Neabsorbuje rozliatu tekutinu. Drží ju na povrchu matraca a tým sa ľahko utrením odstráni a matrac ostáva suchý. A nakoniec, niektoré poťahy sú prešité bioaktívnym vláknom, ktoré obsahuje striebro. Ako je známe striebro má antibakteriálne, protiplesňové a antimikotické účinky.

Ak sa neviete rozhodnúť akú tvrdosť matraca si vybrať, tak v ponuke nájdete aj matrace, ktoré majú rôznu tvrdosť na jednej alebo druhej strane. Matrac si tak otočíte na stranu, ktorá Vám bude viac vyhovovať. Niektoré matrace majú prepúšťacie ventilčeky alebo priedušný textilný pás, ktorý odvetráva matrac a odvádza vlhkosť. Všetky matrace sú vyrábané z materiálov a spôsobom tak aby nespôsobovali alergické reakcie. Životnosť matraca zvýšime jeho pravidelným otáčaním hlava – nohy a spodná – vrchná strana, ak to typ matraca dovoľuje. Dobrým zvykom je aspoň raz do roka matrace vyvetrať v tieni počas horúcich letných dní, alebo v zime počas suchých mrazov. Kvalitný ergonomický matrac odporúčame hlavne ľuďom s problémami pohybového ústrojenstva, ľuďom so sedavým a monotónnym zamestnaním.


Záruka proti preležaniu matraca je až sedem rokov.