Kuchyne

Zobrazujeme všetky produkty z kategórie Kuchyne, ak hľadáte konkrétnu vlastnosť, vyberte si podkategóriu:
Klasické
Moderné
Stýlové
Rustikálne
Lesklé
Sektorové
Rohové
Malé
Panelákové
V tvare U
Doplnky do kuchyne
Kuchynská linka Modena
Moderná sektorová kuchynská linka vo farebnom prevedení: dub artisan + čierny mat.
Kuchynská linka Vigo - biely lesk
Biela lesklá kuchynská linka v kombinácií s drevom Dub Lancelot, to je moderná sektorová kuchyňa Vigo - biely lesk.
Kuchynská linka Vigo - sivý mat
Moderná kvalitná sektorová kuchynská linka Vigo. Šedá matná kuchynská linka s množstvom samostatných skriniek. Vyskladajte si Vašu dokonalú kuchyňu!
Kuchynská linka Vigo - bordový lesk
Bordová kuchynská linka Vigo je moderná a kvalitná sektorová kuchynská linka. Lesklá kuchynská linka je trendy!
Kuchynská linka Vento
Moderná lesklá kuchynská linka Vento v 4 farebných prevedeniach.
Kuchynská linka Stilo
Rustikálna sektorová kuchynská linka Stilo je štýlová biela kuchynská linka v kombinácií s dreveným dekorom Dub Artisan. Vyskladajte si rohovú kuchynskú linku, či kuchyňu v tvare U.
Kuchynská linka Grey
Sivá kuchynská linka Grey je moderná,sektorová, lesklá kuchynská linka, ktorú musíte vidieť bližšie. Poďte sa pozrieť.
Kuchynská linka Karmen
Krémová kuchynská linka Karmen je moderná sektorová kuchynská linka vo farebnom prevedení: sivý mat / krémový vysoký lesk. Zariaďte si kuchynskú linku v tvare U či rohovú kuchynskú linku.
Kuchynská linka Bianka
Biela kuchynská linka s vysokým leskom, to je moderná sektorová kuchynská linka Bianka. Kuchynská linka v tvare U, rohová kuchynská linka aj malá kuchynská linka. Poďte si vyskladať Vašu kuchyňu snov za skvelú cenu.
Kuchynská linka Rose
Červená kuchynská linka Rose je moderná sektorová kuchynská linka. Vyskladajte si kuchynskú linku podľa Vašich predstáv a rozmerov Vašej kuchyne.
Kuchynská linka Sonia
Sivá lesklá kuchynská linka Sonia je moderná sektorová kuchynská linka. Vyskladajte si rohovú kuchynskú linku či kuchyňu v tvare U. Sonia je vhodná aj do malej kuchyne.
Kuchynská linka Marija 200
Kuchynský linka v dekore vanilka a Dub Sonoma, to je moderná kuchynská linka Marija 200. Lacná kuchynská linka do malej kuchyne.
Cena vrátane DPH
177,00 EUR
Kuchynská linka Dave
Kuchynská linka Dub Sonoma v kombinácií s bielou, to je moderná sektorová kuchynská linka Dave. Ponúka Vám rôzne typy skriniek. Zariaďte si rohovú kuchynskú linku, kuchynskú linku v tvare U či malú kuchyňu.
Kuchynská linka Perla 260
Moderná kuchynská linka Dub sonoma/biela. Kuchynská linka je s pracovnou doskou.
Cena vrátane DPH
289,00 EUR
Kuchynská linka Perla 260 New
Moderná kuchynská linka vo farebnom prevedení: dub artisan + sivý mat.
Cena vrátane DPH
319,00 EUR

Kuchyne

Pred výberom kuchynskej linky je dôležité zistiť akú veľkú kuchyňu máme. Ak je kuchyňa malá a rozmer budúcej kuchynskej linky je blízky typizovaným rozmerom, tak správnou voľbou je už hotová kuchynská zostava, ktorá má priaznivú cenu, keďže sa vyrába ako jeden komplet. Obsahuje všetky prvky, ktoré má kuchynská linka mať. Zostavy sú vhodné do panelákových kuchýň, na chaty a do kuchyniek v rôznych zariadeniach. Ak požadujeme nejaké nadštandardné súčasti kuchynskej linky, tak tie nájdeme medzi komponentmi sektorových kuchýň. Napríklad potravinové skrine.

Ak to priestor dovoľuje a požadujeme to, tak sa môžeme obrátiť na sektorové kuchynské linky. Postup je jednoduchý. Z jednotlivých komponentov si vyberieme základnú potrebnú zostavu a tú doplníme o ďalšie komponenty tak, aby sme vyplnili priestor. Dostaneme tak viac odkladacieho priestoru a väčšiu plochu pracovnej dosky.

Moderné kuchynské linky priniesli prvok vyklápacích dvierok vrchných skriniek. Klasické otváracie dvierka sú nahradené vyklápacími dvierkami použitím vzduchových piestov alebo mechanických kĺbov. Vyklápacie dvierka prinášajú výhodu počas varenia. Môžu byt stále otvorené a neprekážajú. Všetko, čo je vo vnútri je stále po ruke.

Rozloženie kuchynskej linky navrhujeme tak, aby bol dobre využitý priestor, aby boli často používané veci po ruke. Na pracovnej doske sa snažíme vytvoriť väčší súvislý priestor. Varnú dosku a drez dávame k sebe. Nedôjde tak k rozdrobeniu pracovnej plochy na viac malých miest, ktoré sa potom nedajú plnohodnotne využiť. Na začiatku je dobre si premyslieť umiestnenie zástrčiek, odpadu a napojenie vody.

Musíme sa rozhodnúť či chceme zvýrazniť kuchynskú linku alebo stenu a doplnky kuchyne. Ak je to kuchynská linka, tak volíme výrazné farby, výraznú štruktúru dreva. Ak je stena a doplnky vo výrazných farbách, kuchynská linka je neutrálna.
Dôležitou súčasťou sú doplnky. Vhodný výber doplnkov zlepší konečný vzhľad kuchyne. Zameriame sa na spojovacie lišty pracovnej dosky, lištu medzi pracovnou doskou a zástenou a jednotný vzhľad spotrebičov.

Základná kuchynská zostava:

Šírky zostav sú 200 alebo 180 cm pre spodný rozmer a vrchný rozmer 240 alebo 260 cm.

Zostava obsahuje všetky komponenty, ktoré sú pre kuchynskú linku nevyhnutné. Vyrába sa sériovo, celá zostava je pripravená ako jeden komplet, preto majú prijateľnú cenu.

Najlacnejšie kuchynské zostavy majú korpus aj dvierka z fóliovanej drevotriesky - DTD . Sú vhodné do miestnosti, kde sa varí len príležitostne. Pri väčšej záťaži môžeme očakávať rýchlejšie opotrebovanie, čo nám na druhej strane dovolí vymeniť kuchynskú linku po kratšom čase a opäť si tak zmeniť kuchyňu.

Odolnejšie kuchynské zostavy majú korpus z drevotriesky a dvierka z fóliovanej MDF dosky. Majú lepšiu udržiavateľnosť a dlhšiu životnosť. Materiál dvierok umožňuje vytvárať rôzne frézovanie a tak zvýrazniť dizajn kuchynskej linky.

Drezová skrinka je prevažne bez police a zadného sololitu a bez vrchnej pracovnej dosky, do ktorej sa vkladá celoplošný drez v rozmere 80x60cm. Skrinka ma dvierka.

Zásuvková skrinka má tri alebo štyri zásuvky vhodné na ukladanie príborov, pokrývok a drobné kuchynské náradie. Niektoré zásuvky sú vybavené systémom METABOX, ktorý ich automaticky doviera. Šírka zásuvkovej skrinky je 40cm.

Ďalším základným dielom dolnej časti kuchynskej linky je dvojdverová skrinka s policou široká 60 alebo 80cm.

Pracovná doska je súčasťou zostavy kuchynskej linky. Doska je buď v celku alebo rozdelená na časti osobitne na každú spodnú skrinku. Výhoda pracovnej dosky v jednom kuse je, že nie sú potrebné spojovacie lišty. Nevýhodou je, že skrinky sa nedajú poprehadzovať.

Vrchný rad skriniek obsahuje dvojdverovú 80cm skrinku umiestnenú nad drezovou skrinkou. Počet poličiek závisí od výšky skrinky. V hornom rade nájdeme ešte jednu 40cm a jednu 60 alebo 80cm skrinku. Je dobre dodržať líniu spodných a horných dielov, aby zostava pôsobila opticky dobre. Poslednou je digestorová skrinka. Je kratšia, aby sa tam zmestil digestor, ktorý po osadení vytvára rovnú líniu s ostatnými skrinkami. Skrinka je typizovaná pre bežne dostupné digestory. Vrchné skrinky môžu mať plné drevené dvierka alebo dvierka so sklom. Sklo môže byť číre, polopriehľadné alebo ozdobené dekoráciou.

Niektoré zostavy kuchynských liniek sú zložené zo základných skriniek odpovedajúceho sektorového nábytku. Preto v prípade potreby máme možnosť doplniť zostavu o ďalšie požadované časti. Stačí pozrieť do kategórie sektorových kuchynských liniek a vybrať si.

Zostavy majú výškovo nastaviteľné nožičky pre prípadnú nerovnosť podlahy. Nožičky sú prekryté soklom.

Ozdobným aj funkčným prvkom je rampa nad vrchnými dvierkami doplnená o bodové svetlá. Rampa dodáva kuchynskej linke ucelený vzhľad. Bodové svetlá svietia presne na pracovnú dosku – lepšie vidíme, čo krájame a čo varíme.