Kuchyne

Zobrazujeme všetky produkty z kategórie Kuchyne, ak hľadáte konkrétnu vlastnosť, vyberte si podkategóriu:
Klasické
Moderné
Stýlové
Rustikálne
Lesklé
Sektorové
Rohové
Malé
Panelákové
V tvare U
Doplnky do kuchyne
Pracovné dosky a zásteny
Drezy
Kuchynská linka Siena
Krásna kvalitná sektorová kuchynská linka v modernom čiernom prevedení. Kuchynskú linku je možné kombinovať s linkou Arona alebo Monza.
Kuchynská linka Monza
Zaujímavá kvalitná sektorová kuchynská linka v kombinácii čiernej matnej a odtieňa dreva orech okapi. Kuchynskú linku je možné kombinovať s linkou Arona alebo Siena.
Kuchynská linka Arona
Krásna kvalitná sektorová kuchynská linka v modernom štýle v kombinácií 2 kontrastných odtieňov dreva. Kuchynskú linku je možné kombinovať s linkou Siena alebo Monza.
Kuchynská linka Scandi
Krásna kvalitná sektorová kuchynská linka v škandinávskom štýle na regulovateľých nožičkách. Farebné prevedenie: antracit + jodelka scandi.
Kuchynská linka Nessa
Moderná kvalitná sektorová kuchynská linka na nožičkách vo farebnom prevedení: antracit mat.
Kuchynská linka Oldstyle
Výnimočná kvalitná sektorová kuchynská linka v oldstyle štýle na regulovateľých nožičkách. Farebné prevedenie: antracit + oldstyle.
Kuchynská linka Ava
Krásna moderná kvalitná sektorová kuchynská linka s dvierkami v štýle lamiel. Linka je na regulovateľých nožičkách. Farebné prevedenie: antracit + dub artisan.
Kuchynská linka Aspen
Moderná sektorová bezúchytková kuchynská linka vo 2 farebných prevedeniach.
Kuchynská linka Linea White
Krásna, elegantná sektorová kuchynská linka, ktorá má čisté línie doplnené zlatými úchytkami. Na výber je veľa jednotlivých skriniek.
Kuchynská linka Linea Grey
Sektorová kuchynská linka v škandinávskom štýle s veľkým výberom samostatných skriniek.
Kuchynská linka Stilo WH/AR
Rustikálna sektorová kuchynská linka Stilo je štýlová biela kuchynská linka v kombinácií s dreveným dekorom Dub Artisan. Vyskladajte si rohovú kuchynskú linku, či kuchyňu v tvare U.
Kuchynská linka Stilo WH/WH
Štýlová sektorová kuchynská linka vo farebnom prevedení: biely mat.
Kuchynská linka Stilo GR/WH
Štýlová sektorová kuchynská linka vo farebnom prevedení: biely mat + grafit mat
Kuchynská linka Stilo GR/AR
Štýlová sektorová kuchynská linka vo farebnom prevedení: dub artisan + grafit mat.

Kuchyne

Pred výberom kuchynskej linky je dôležité zistiť akú veľkú kuchyňu máme. Ak je kuchyňa malá a rozmer budúcej kuchynskej linky je blízky typizovaným rozmerom, tak správnou voľbou je už hotová kuchynská zostava, ktorá má priaznivú cenu, keďže sa vyrába ako jeden komplet. Obsahuje všetky prvky, ktoré má kuchynská linka mať. Zostavy sú vhodné do panelákových kuchýň, na chaty a do kuchyniek v rôznych zariadeniach. Ak požadujeme nejaké nadštandardné súčasti kuchynskej linky, tak tie nájdeme medzi komponentmi sektorových kuchýň. Napríklad potravinové skrine.

Ak to priestor dovoľuje a požadujeme to, tak sa môžeme obrátiť na sektorové kuchynské linky. Postup je jednoduchý. Z jednotlivých komponentov si vyberieme základnú potrebnú zostavu a tú doplníme o ďalšie komponenty tak, aby sme vyplnili priestor. Dostaneme tak viac odkladacieho priestoru a väčšiu plochu pracovnej dosky.

Moderné kuchynské linky priniesli prvok vyklápacích dvierok vrchných skriniek. Klasické otváracie dvierka sú nahradené vyklápacími dvierkami použitím vzduchových piestov alebo mechanických kĺbov. Vyklápacie dvierka prinášajú výhodu počas varenia. Môžu byt stále otvorené a neprekážajú. Všetko, čo je vo vnútri je stále po ruke.

Rozloženie kuchynskej linky navrhujeme tak, aby bol dobre využitý priestor, aby boli často používané veci po ruke. Na pracovnej doske sa snažíme vytvoriť väčší súvislý priestor. Varnú dosku a drez dávame k sebe. Nedôjde tak k rozdrobeniu pracovnej plochy na viac malých miest, ktoré sa potom nedajú plnohodnotne využiť. Na začiatku je dobre si premyslieť umiestnenie zástrčiek, odpadu a napojenie vody.

Musíme sa rozhodnúť či chceme zvýrazniť kuchynskú linku alebo stenu a doplnky kuchyne. Ak je to kuchynská linka, tak volíme výrazné farby, výraznú štruktúru dreva. Ak je stena a doplnky vo výrazných farbách, kuchynská linka je neutrálna.
Dôležitou súčasťou sú doplnky. Vhodný výber doplnkov zlepší konečný vzhľad kuchyne. Zameriame sa na spojovacie lišty pracovnej dosky, lištu medzi pracovnou doskou a zástenou a jednotný vzhľad spotrebičov.

Základná kuchynská zostava:

Šírky zostav sú 200 alebo 180 cm pre spodný rozmer a vrchný rozmer 240 alebo 260 cm.

Zostava obsahuje všetky komponenty, ktoré sú pre kuchynskú linku nevyhnutné. Vyrába sa sériovo, celá zostava je pripravená ako jeden komplet, preto majú prijateľnú cenu.

Najlacnejšie kuchynské zostavy majú korpus aj dvierka z fóliovanej drevotriesky - DTD . Sú vhodné do miestnosti, kde sa varí len príležitostne. Pri väčšej záťaži môžeme očakávať rýchlejšie opotrebovanie, čo nám na druhej strane dovolí vymeniť kuchynskú linku po kratšom čase a opäť si tak zmeniť kuchyňu.

Odolnejšie kuchynské zostavy majú korpus z drevotriesky a dvierka z fóliovanej MDF dosky. Majú lepšiu udržiavateľnosť a dlhšiu životnosť. Materiál dvierok umožňuje vytvárať rôzne frézovanie a tak zvýrazniť dizajn kuchynskej linky.

Drezová skrinka je prevažne bez police a zadného sololitu a bez vrchnej pracovnej dosky, do ktorej sa vkladá celoplošný drez v rozmere 80x60cm. Skrinka ma dvierka.

Zásuvková skrinka má tri alebo štyri zásuvky vhodné na ukladanie príborov, pokrývok a drobné kuchynské náradie. Niektoré zásuvky sú vybavené systémom METABOX, ktorý ich automaticky doviera. Šírka zásuvkovej skrinky je 40cm.

Ďalším základným dielom dolnej časti kuchynskej linky je dvojdverová skrinka s policou široká 60 alebo 80cm.

Pracovná doska je súčasťou zostavy kuchynskej linky. Doska je buď v celku alebo rozdelená na časti osobitne na každú spodnú skrinku. Výhoda pracovnej dosky v jednom kuse je, že nie sú potrebné spojovacie lišty. Nevýhodou je, že skrinky sa nedajú poprehadzovať.

Vrchný rad skriniek obsahuje dvojdverovú 80cm skrinku umiestnenú nad drezovou skrinkou. Počet poličiek závisí od výšky skrinky. V hornom rade nájdeme ešte jednu 40cm a jednu 60 alebo 80cm skrinku. Je dobre dodržať líniu spodných a horných dielov, aby zostava pôsobila opticky dobre. Poslednou je digestorová skrinka. Je kratšia, aby sa tam zmestil digestor, ktorý po osadení vytvára rovnú líniu s ostatnými skrinkami. Skrinka je typizovaná pre bežne dostupné digestory. Vrchné skrinky môžu mať plné drevené dvierka alebo dvierka so sklom. Sklo môže byť číre, polopriehľadné alebo ozdobené dekoráciou.

Niektoré zostavy kuchynských liniek sú zložené zo základných skriniek odpovedajúceho sektorového nábytku. Preto v prípade potreby máme možnosť doplniť zostavu o ďalšie požadované časti. Stačí pozrieť do kategórie sektorových kuchynských liniek a vybrať si.

Zostavy majú výškovo nastaviteľné nožičky pre prípadnú nerovnosť podlahy. Nožičky sú prekryté soklom.

Ozdobným aj funkčným prvkom je rampa nad vrchnými dvierkami doplnená o bodové svetlá. Rampa dodáva kuchynskej linke ucelený vzhľad. Bodové svetlá svietia presne na pracovnú dosku – lepšie vidíme, čo krájame a čo varíme.